Magic Night

De la Wattpad în Librării

AcasaPortal*FAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

Prezentarea membrilor

In jos 
AutorMesaj
Rina_deea92
Admin

Numarul mesajelor : 15234
Varsta : 26

MesajSubiect: Prezentarea membrilor   Lun Iun 29, 2015 6:42 pm

Bine ați venit pe Magic Night

Cum dorim să cunoaștem și autorul, nu doar opera, puteți posta aici câte ceva despre voi.
Spuneți câteva cuvinte care să vă definească persoana. Vârsta (nu vă speriați, nu avem limită pentru așa ceva), de unde sunteți, hobby, profesii, dorințe, gusturi la cărți, filme, biscuiți, de cât timp scrieți etc.

Nu vă faceți reclamă la lucrări!

"Câinele este singura ființă de pe pământ care te va iubi mai mult decat te iubești tu însuți." (Josh Billings)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://magicnight.rpgdynasty.net
VeronicaGreen
Satean

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 23

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Mar Iun 30, 2015 10:57 pm

Hai ca ma prezint si eu si dau startul 
Buna, numele meu este Veronica si dupa cum se vede si la profil am 19 ani (in curand 20).
Sunt din Ramnicu Sarat (in apropiere de Buzau pentru cunoscatori), dar in timpul anului scolar stau in Bucuresti la facultate (Limbi Straine- Japoneza-Engleza. Ce a fost in capul meu nu stiu, dar acum ca m-am apucat nu ma las si o duc pana la capat Smile) )
Am multe hobby-uri: scrisul si cititul in primul rand (sunt un fel de terapie dar si o obsesie pentru mine si nu numai), tot ce este hand-made: origami, crosetat, tricotat, imi place sa fac puzzle-uri cu cat mai multe piese, sa organizez lucruri, sa lenevesc toata ziua (da, si asta e un hobby) si sa aman totul pe ultima secunda.
Vreau sa devin profesoara de limba engleza si iubesc sa ii invat pe altii ceea ce stiu sau sa explic anumite chestii (asta poate vine si de la faptul ca imi place sa vorbesc mult) si de cele mai multe ori asta este cea mai eficienta metoda de invatare si pentru mine. cand predau altora invat si eu si imi reamintesc lucruri si de fiecare data trebuie sa fiu din ce in ce mai creativa. 
Cealalta mare dorinta a mea este sa imi public cartile si sa ajunga sa fie citite de macar cateva persoane ca sa simt ca in viata asta nu doar am mers la scoala, ci am creat ceva care sa merite atentia altor persoane in tot timpul asta.
Imi place foarte mult sa citesc carti fantasy, romance, action, historical, werewolf, uneori si cu vampiri, teen fiction, comedy etc. Depinde in ce faza sunt. Acum sunt inca blocata la faza cu Artemis Fowl si Percy Jacson si din moment ce am terminat ambele serii si nu vreau sa ma despart inca de personaje am ajuns sa citesc fan-ficuri. Din fericire am gasit si multe scrise foarte bine. 
Totusi nu imi place sa citesc horror, iar cu SF si Paranormale ma impac foarte greu. Ca sa imi atraga atentia acestea nu trebuie sa aiba un limbaj de pe cu totul alta planeta, ci unul atragator. Termenii tehnici din abundenta ma inspaimanta cand incep sa acapareze actiunea romanului (see Jules Verne teroarea si plictiseala vietii mele). Am gait totusi si cateva scrise foarte foarte bine, deci exista exceptii.
In cazul filmelor imi plac aceleasi genuri ca si la carti, deci nu o sa ma repet.
Scriu de vreo 7 ani (cititor pe wattpad de vreo 6 si membra de 4 si ceva) si sper sa scriu mult timp de acum incolo. Am planuri de lunga lunga durata ca intotdeauna.)
Pai... cam atat despre mine ca deja m-am lungit prea mult. Abia astept sa va cunosc si pe voi mai bine Smile (si scuze ca nu am folosit diactiticele dar nu sunt obisnuita sa am tastatura in romana si pe intunericul asta apas tastele din memorie).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
larysmomsen
Satean

Numarul mesajelor : 24
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Mier Iul 01, 2015 10:58 am

Hei! Ei bine, eu sunt Larisa. Am 17 ani si sunt din Rm.Valcea. Studiez la profilul filologie bilingv, la cel mai bun liceu din judet (sunt modesta, chiar daca nu pare Laughing). Imi doresc, dupa terminarea liceului, sa intru la Facultatea de drept din cadrul Universitatii Bucuresti (am planuri marete Very Happy).
Care sunt hobby-urile mele? In primul rand, ador sa citesc si sa ascult muzica. Cand citesc, parca patrund pe taramul fictional si ma amestec printre personaje. De asemenea, muzica ma ajuta sa ma eliberez, sa uit de probleme, de tristete si ma catapulteaza in lumea mea personala. As putea sa o numesc "iadul personal".
Cartile preferate de mine sunt cele de dragoste, thrillere, cele politiste, cele de introspectie (cum ar fi "40 de zile" de Chris Simion - iubesc cartea aceasta). Unii din autorii mei preferati sunt: Dan Brown, Agatha Christie, Chris Simion, John Green (intr-o oarecare masura).
Pot sa spun ca una dintre cartile mele de suflet ramane "Ingeri si demoni" - Dan Brown.
Pe langa carti si muzica, iubesc sa compun bineinteles. Am inceput sa scriu poezii si proza scurta inca de cand eram prin clasa I si am continuat pana in a IV-a. Dupa, am facut o pauza si am reinceput compusul dupa doi ani si iata ca inca scriu. Stilul mi s-a dezvoltat in mod surprinzator, denota zecile de carti citite in ultima perioada.
Dorinta mea este sa public candva ceea ce scriu. Vreau sa impartasesc cu oamenii trairile mele intense.
Ce mai pot spune despre mine? Sunt foarte sensibila, putin timida, iubitoare, ma atasez foarte repede de oameni si de aceea, deseori raman dezamagita. Cand sunt indragostita (adica acum), e jale. Totusi, a fi indragostita este si un mare plus pentru mine. Ma ajuta sa scriu mult mai expresiv si imi confera inspiratie. Pentru a scapa de aceste sentimente neimpartasite, am compus chiar si niste "scrisori de eliberare", pe care planuiam sa le ard, dar mi-am dat seama ca nu vreau sa il uit pe cel in cauza, chiar daca ma doare.
Uf, cam multe despre mine! Dupa cum vedeti, imi place sa vorbesc si sunt deschisa cu oamenii (asta dupa ce ii cunosc mai bine). Restul va las sa descoperiti.
Sus In jos
Rina_deea92
Admin

Numarul mesajelor : 15234

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Mier Iul 01, 2015 11:21 am

Bun venit la amandoua:)

Hai sa ma prezint si eu:))
sunt Karina, am 23 ani, desi tanti de la magazin mi-a zis ca nu vinde tigari minorilor (luam pentru un doctor, nu pentru mine). sunt studenta, anul IV, la Medicina Veterinara Bucuresti (nu, n-am bagat inca mana in fundu' vacii. dar urmeaza), restante...hmmm...ne abtinem.
am 3 copii si un nepotel:
Blacky- un metis de bichon cu caniche in varsta de 3 ani si jumatate, un drac de caine
Dino- un mascul de gecko leopard, bland si tolomac
Alma- femela, perechea lui, agresiva de nu se poate
micuta Hera- puiutul celor doi, in varsta de aproape doua luni acum. e fetita si a mostenit-o pe masa la perfectie (nici n-a iesit din ou bine si deja musca)

De citit citesc de placere cam orice tine de:
- fantasy/SF si e la persoana a 3-a: Eragon, Harry Potter, Stapanul Inelelor, Jurassic Park (carte), Taramul uitat de timp, Busola de aur, Soptindu-le vrajitoarelor, Aliens, Sunt o legenda, Star Wars (da, e si carte), Piratii din Caraibe, Inchizitorul, Urzeala tronurilor etc.
- animale: Chemarea Strabunilor, Colt Alb, Edgar si cainii, Eu si Marley, Dracula (ala vechi), Dracula- printul intunericului etc
-una singura istorica: Shinsengumi: ultima garda a shogunatului
Filme, cam de acelasi gen: Jurassic Park, King Kong, Avatar, Eragon (vai steaua lui ca prost l-au facut), - 25 grade Celsius, Marley and Me, Terra Nostra (in curs de vizionare) etc
Anime (da, in ciuda varstei tot ma uit): fantasy doar. In prezent, preferatul meu e Magi:X
scriu de 8 ani. am un roman terminat (nu si tastat in totalitate ca deh, lene), "Blestemul Cartii", si unul in curs, "Urmasul Pandemoniului"
Muzica o iau de pe youtube, de pe la AMV-uri. Japoneza, engleza...ce-mi place cum suna:))
Altceva ce sa spun...impreuna cu Madalina Alexandru am forumul asta de 7 ani (a fost forum RPG inainte), sunt jucatoare de MMORPG (Aion), de multe ori respect animalele mai mult decat oamenii, imi plac reptilele...cam atat:)

"Câinele este singura ființă de pe pământ care te va iubi mai mult decat te iubești tu însuți." (Josh Billings)
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://magicnight.rpgdynasty.net
Madalina Alexandru
Admin

Numarul mesajelor : 15264

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Mier Iul 01, 2015 6:37 pm

Bun venit in echipa fetelor si abia astept sa lucrez cu voi! Karina, draga mea, de fapt forumul este de 8 ani printre noi, Dumnezeu sa-i dea viata lunga Very Happy !

Eu sunt Madalina, am 22 de ani si in curand voi implini 23, insa, asemenea Karinei, nu ii arat - din fericire. Sunt studenta in anul 4 acum la UMF Carol Davila Facultatea de Farmacie, Bucuresti si, desi este un drum lung, greu, adeseori imposibil, sunt pasionata de viitoarea mea meserie si invat cu placere informatiile materiilor de profil. Scriu de 8 ani si mi se pare ca a trecut atata timp de cand descopeream timida si cu o vie bucurie misterele acestui hobby minunat.

Adevarul este ca ii datorez acest lucru Karinei si este unul dintre lucrurile ce ne-au legat de-a lungul celor 9 ani de prietenie. Inca imi amintesc momentul in care a insistat sa scriu o poveste unui personaj din rpg, iar acea incercare s-a dovedit a fi primul meu roman. Personajul principal era Keyko, o vrajitoare tanara si singura. Nu eram neaparat cea mai originala persoana in viata, dupa cum vedeti, insa acea experienta m-a ajutat sa ma dezvolt ca scriitoare si sa descopar ca ma pricep sa scriu in stilul realist, nicidecum in cel fantasy. Desi Karina inca nu m-a iertat fiindca am abandonat acel roman si inca se roaga de mine ocazional sa il continui, am inaintat in aceasta calatorie fantastica pe parcursul liceului cand am inceput si terminat al doilea roman ce a avut ca tema prietenia, tradarea si redescoperirea lumii. Alice mi-a fost companioana pe acest lung drum si m-a ajutat sa imi descarc emotiile ce s-au adunat de-a lungul anumitor experiente personale. Romanul nu este publicat si nici nu va vedea lumina tiparului, sunt doar cativa prieteni apropiati care l-au citit, insa mi-a pavat drumul catre actualul roman pe care imi doresc din tot sufletul sa il public. Acesta este si unul din motivele pentru care particip cu atata placere la acest proiect.

Citesc destul de mult atunci cand timpul imi permite, in general povesti de dragoste si carti fantastice ocazional. Carti istorice nu am citit si nici nu planuiesc asta prea curand, pur si simplu nu sunt genul meu. Scriitorul meu favorit este Haruki Murakami si in general citesc absolut tot ce prind de la el. Cartile mele favorite pana in prezent sunt "Cronica pasarii arc" si "1Q84". Va recomand cu sinceritate aceste romane! Despre filme... aici sunt mai putin pretentioasa, atata vreme cat tema ma atrage, nu tin cont de altceva. Insa sunt o mare fana a genului horror. Nu ma intrebati de ce, inca incerc sa gasesc un raspuns la asta.

Cam atat despre mine, sper sa ne imprietenim si sa formam cu adevarat o comunitate!

DarkJoice
Cersetor

Numarul mesajelor : 7

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Joi Iul 02, 2015 7:03 pm

Buna, Numele meu este Camelia. Am 14 ani(fac in iulie 15) si pasiunea mea cea mai mare este sa citesc si sa scriu, lucru ciudat de vreme ce am de gand sa merg la mate info intensiv info si apoi la automatica si calculatoare.  Very Happy
Nu stiu cand am inceput sa scriu, a fost un lucru firesc si, desi mi-am sters sters contul o data si aproximativ 11 lucrari, nu m-am lasat. 
Cea mai mare dorinta a mea este sa ajung sa public. Fie un roman, fie o colectie de poezii sau o colectie de proza scurta. 
Nu mai stiu ce sa spun, sincer, Smile) Sunt o persoana deschisa, zambareata, unori(de cela mai multe ori) sarcastica si ironica, imi place sa-mi fac prieteni noi si sa dezbat teme cu oamenii inteligenti. 
Serialele mele de suflet sunt Game of Thrones, The Mentalist, Prison Break si Criminal Mind. 
Citesc aproape orice, cu exceptia povestilor erotice. Cartea care mi-a placut cel mai mult este Alchimistul de Paulo Coelho. 
Sper sa ne intelegem bine. Smile
Sus In jos
Astarte
Cersetor

Numarul mesajelor : 6
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Sam Iul 04, 2015 10:22 am

Hmm... Eu cum sa incep?
Nu stiu... dar... here we go.

Sunt o scriitoare nebuna, care viseaza scenarii pana la obsesie (sau mai exact pana cand le scriu).
Am 26 de ani. Am doua capre.
Bianca - care are 5 ani si vorbeste continuu.
Tania - care are 2 ani jumatate si suntem in procesul de renuntare la pampers care este un mic chin pentru ca imi "binecuvanteaza" toata casa, numai olita nu. Smile))
Le iubesc cu disperare pe amandoua, desi uneori, ma aduc in pragul nebuniei.
Sunt casatorita cu cel mai minunat om de pe planeta (un stalp de televiziune cu ochii albastrii).
In rest, ce sa va mai spun? Sunt miniona si sunt arheolog. Very Happy
Sus In jos
-Demons-
Calator

Numarul mesajelor : 3

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Sam Iul 04, 2015 7:21 pm

Bunăăă, numele meu este Andreea :3 Cunoscută precum -Demons- pe wattpad. Very Happy
Sunt o scriitoare nebună, într-un fel sau altul, ador să scriu. Sunt pretențioasă în ceea ce privesc celălalte scrieri. Nu-mi plac toate.
Îmi plac cărțile fantasy, dar nu toare. Ador SF-urile și ador acele povești de proză scurtă, despre depresie, chestii dark precum scrie @xenomorphius. Ador culorile mov și întotdeauna mi-a trecut prin cap să scriu ceva legat de o pădure mov, ceva gen proză scurtă împreună cu fantasy. Ador lucrurile astea.
Citesc romane erotice, le ador, mi se par cele mai realiste cărți pentru că descriu dorințele carnale. De asemenea și eu scriu unul, de mai mult -sau mai puțin- succes, dar nu e bai. Acum recent m-am gândit să scriu despre SF și apoi pe la jumătatea verii voi începe cu ceva fantasy.
Sunt aici pentru a vă citi minunatele scrieri. Very Happy
Eu sunt din Vrancea - zona cutremurilor- muahahaha, și am 17 veri frumoase. La anul fac și eu 18, o să fiu majoră bounce bounce bounce . Abia aștept. cheers
Am început să scriu cu foarte mult timp în urmă, de când eram micuță scriam pe pagini de facebook, pe bloguri îmi exprimam sentimentele și făceam descrieri despre tot felul de chestii pe caiete. Încă le mai am affraid
Hobby-uri, am destule. Să scriu, să fac fotografi, să desenez, să cânt, îmi place să fac curant prin cărți sau să adaug 100 de cărți la biblioteca mea ca să am ce scrie.
Ador cel mai mult să citesc pe ploaie, cu o pătură și o cană de cafea/ceai, pe tabletă sau e-book, aș citi continuu. Iubesc să citesc, mai ales poveștile originale și diferite de restul. Când sunt la pc, fac 100 de lucruri odată și am foarte multe idei. Într-un timp m-am gândit să fac o carte în care să-mi vând ideile, dar mai bine nu. Rămân ale mele, într-o zi promit să le postez pe rând pe toate Very Happy
Sper să ne înțelegeeem Very Happy
Sus In jos
Nonea Alexa
Cersetor

Numarul mesajelor : 5

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Joi Iul 30, 2015 10:11 am

Bună, bună, bună Smile)) Deci, în sfârșit am putut să trec și eu pe aici să mă prezint.
Numele meu este Alexa (Axel, Alex, Alexandra, Alessa, în general orice în afară de Alexa, nu pentru că nu îmi place, ci pentru că oamenii nu înțeleg că un nume nu e făcut pentru a fi pocit Smile) Am 15 ani, dar împlinesc în curând 16 (haideee, 31 august e așaaa aproape). Sunt din București. Îmi place să vorbesc mult, adică exagerat de mult, dar la școală sunt o fire destul de tăcută. Dacă vă bat prea mult la cap, nu mă supăr să mi-o spuneți.
De când scriu și citesc? Ei bine, cititul pentru mine are o întreagă istorie în spate. Prima mea carte serioasă, citită pe la vârsta de opt ani, a fost o mică enciclopedie despre toate tipurile de pești din lume din care încă țin minte (am citit-o în două zile, iar profesoara nu a vrut să mă creadă Sad( mi-am format caracterul de cititor pe la zece ani, când am pus mâna pe primul volum din Casa Nopții. Am ajuns pe la volumul cinci sau șase, dar nu cred că voi termina seria, pentru că mi-am cam pierdut interesul (serios, fata aia se îndrăgostește mult prea des). Am continuat cu Jurnalele Vampirilor la care încă citesc, dar dacă Elena nu rămâne cu Stefan presimt că o să ard toate cărțile. Desigur, Harry Potter este iubirea mea încă din copilărie și nu mă satur să recitesc ultimul volum la nesfârșit. Când vine vorba de vampiri am o slăbiciune pentru ei, chiar și pentru cei din Twilight. Mai îmi place Stăpânul Inelelor, Eragon, Urzeala Tronurilor, Divergent, Jocurile Foamei și multe alte cărți de acest gen pe care nu cred că am timp să le enumăr. Ah, dar nu sunt o fană JUST FANTASY. Am o slăbiciune pentru Anna Karenina, Memoriile unei gheise, Jane Austen și surorile Bronte. Dintre contemporanii în vogă, Gayle Forman, Jhon Green și mulți alții, dar aceștia în special.
Scrisul. Ei bine, pentru mine scrisul pe lângă o plăcere, este o terapie. Serios, consilierul școlii a încercat să-și explice multă vreme cum reușesc eu să trec peste marele „crize” din viață cu un laptop și word funcțional - sau cu pixul și caietul dictando. Scriu cam în orice condiții dacă este nevoie, am făcut-o și când zăceam la pat după operație și când aveam piciorul rupt și abia mă mișcam de febră. Fie că iese o porcărie, mă ajută să mă relaxez și să mă simt mai bine. Ce scriu? În principal fantasy și romance. Scriu la o carte de dragoste, una fără vampiri sau magie, dar prefer să o păstrez pentru mine.
Pasiuni. Pe lângă colecționatul de cărți, îmi place să mă uit la seriale cu o cană de suc și niște popcorn. Am o pasiune ascunsă pentru Paul Walker, dar shh, asta rămâne între noi. Îmi place limba engleză, istoria și să petrec timp cu prietenii. Gabriela, cea mai bună prietenă a mea îmi susține pasiunea de a scrie. Nici măcar eu nu cred că am talent și cred că ea e cam singura din jurul meu care crede asta Smile)
Cam multe despre mine, dar am spus deja că îmi place să turui. Sper să ne înțelegem bine și să nu avem probleme pe parcursul proiectului. Vă pup :3
Sus In jos
Kagome San
Calator

Numarul mesajelor : 3

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   Dum Sept 06, 2015 5:50 pm

Acum e cazu sa ma prezint si eu Smile Numele meu este Roxana si sunt fan anime, kpop, jrock si a culturii asiatice. Imi plac filmele cu tema fantasy, horror, comedie, actiune, aventura si sf.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japanandkorea.wikiforum.net
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Prezentarea membrilor   

Sus In jos

Prezentarea membrilor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Magic Night :: Administratie :: Membrii noi-
Mergi direct la: